Mazanka kapliczki kolorowy obrazek kolaż zdjęcia i odręcznych rysunków

Architektura na Głównej

Karty aktywnościowe przygotowane przez ilustratorkę Annę Kaźmierak pomogą najmłodszym w poznaniu ciekawej architektury dzielnicy Główna w Poznaniu.
Czy Główna była kiedyś wsią? Ile kapliczek jest na Głównej? Jak się nazywa niezwykły budynek przy ulicy Gnieźnieńskiej 25-31? Najmłodsi poznają odpowiedzi na te pytania dzięki materiałom aktywnościowym przygotowanym przez Anię. Książeczka jest przygotowana do samodzielnego wydruku i wypełnienia. Warto mieć ze sobą przybory: kredki, flamastry, ołówek albo farbki.

Natura na Głównej

Książka aktywnościowa przygotowana przez grafika i ilustratora Grzegorza Myćkę pomoże najmłodszym w odkrywaniu niesamowitej fauny i flory naszego Fyrtla.
O czym rozmawiali Dziadek Karol z Panem Henrykiem? Ile dzików ukryło się w lesie? Jakie kwiaty rosły na główieńskiej łące? W celu zaobserwowania niezwykłej przyrody w naszej dzielnicy wybierzemy się na spacer. Po drodze rozwiążemy kilka zadań i narysujemy napotkane rośliny i zwierzęta. Książka jest przygotowana do samodzielnego wydruku i wypełnienia. Warto mieć ze sobą przybory: kredki, nożyczki, kolorowy papier, gazety i klej.

Na Głównej jest bobrze!

Gra miejska przygotowana przez Artura Żyto, wzbogacona ilustracjami Bartosza Mamaka, to świetny pomysł na rodzinny spacer, a także nowy sposób na poznanie dziedzictwa kulturowego naszej dzielnicy.
Jeśli lubisz zagadki, pobierz i wydrukuj kartę do gry miejskiej, zbierz ekipę i ruszaj w drogę! Twoim przewodnikiem po Głównej będzie Bóbr. Zaprowadzi Cię do miejsc oznaczonych na mapie za pomocą dwóch symboli. Pnie bedą wymagały prostych obliczeń. Kolorowe lupy to punkty, w których warto się rozejrzeć, aby dostrzec pewien detal. Szczegółowa instrukcja działania znajduje się w karcie do gry. Po rozwiązaniu wszystkich łamigłówek poznasz hasło! Życzymy bobrej zabawy! Premiera gry miejskiej odbyła się 30 sierpnia 2020 podczas Dnia Sąsiada na Głównej.