Wolontariat młodzieżowy

2024-05-17
16:00

fot. Ula Jocz

spotkanie wolontariuszy i wolontariuszek

Wolontariat młodzieżowy w Fyrtlu Główna to grupa młodych, kreatywnych, zaangażowanych osób, które pragną pomagać, rozwijać się i miło spędzać czas z ludźmi, których lubią.

PRZESTRZEŃ OTWARTA NA MŁODE OSOBY
Program spotkań dla młodych osób tworzymy wspólnie nimi! Wolontariat, to nie tylko pomaganie innym — to również okazja do kreatywnych działań twórczych, wspólnej zabawy i nawiązywania relacji. Fyrtel Główna, to przestrzeń otwarta na pomysły i potrzeby młodych osób!
AUTORSKIE INICJATYWY ODDOLNE
Wolontariat zawsze pozostaje otwarty na nowe pomysły i rozwiązania! Jednym z celów dla wolontariatu jest samodzielne wymyślanie, projektowanie oraz koordynowanie oddolnych inicjatyw młodych osób. W procesie tym pomogą im animatorzy i animatorki kultury.
SPOTKANIA WARSZTATOWE
W ramach wolontariatu regularnie odbywają się tematyczne spotkania warsztatowe, prowadzone wspólnie z wolonatriuszkami i wolontariuszami. Jest to okazja do poznawania i dzielenia się swoimi pasjami, a także uczenia się nowych rzeczy od siebie nawzajem.
AKCJE, HAPPENINGI, MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Wśród aktywności wolontariackich znajdują się również działania kreatywne związane z promocją i popularyzacją czytelnictwa — współorganizacja akcji twórczych, happeningów, działań edukacyjnych, a także prowadzenie mediów społecznościowych. Osoby wolontariackie pełnią również rolę bibliotekarzy i bibliotekarek w Bibliotece Sąsiedzkiej.

prowadzenie: Maria Lehmann
info: maria@animatorzysmak.pl
tel. 789 113 619