Śmieciom nie było końca

2024-04-20
10:00

fot. Ula Jocz

Wspólne sprzątanie dzielnicy

Nasze osiedle tonie w śmieciach, ale gdy połączymy siły, jesteśmy w stanie temu jakoś zaradzić. Właśnie dlatego Koalicja Partnerstwo dla Głównej postanowiła zorganizować kolejną sąsiedzką akcję sprzątania z okazji Światowego Dnia Ziemi. 20 kwietnia za porządkowanie dzielnicy zabiorą się lokalne szkoły i przedszkola.

Każdego kto chciałby przyłączyć się do akcji sprzątania Głównej zapraszamy natomiast 20 kwietnia w sobotę o godzinie 10.00 do punktu zbiórki przy Głównej 42. Otrzymacie worki i rękawiczki niezbędne do sprzątania (ale polecamy również zaopatrzyć się w swoje), następnie pokierujemy Was w konkretne lokalizacje. Zachęcamy by do udziału w akcji namówić także sąsiadów i sąsiadki!

Podobnie jak w ubiegłym roku po sobotniej akcji zapraszamy na wspólne ognisko! O miejscu spotkania poinformujemy Was podczas wydarzenia.

Wspólne sprzątanie dzielnicy jest wydarzeniem organizowanym przez Partnerstwo dla Głównej. Organizatorami akcji są: Szkoła Podstawowa nr 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej „Poznań”, Szkoła Podstawowa im. Małgorzaty Nasseau, Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Św. Ludwiki, Rada Rodziców SP nr 45, Przedszkole „Mała Biedronka” nr 195, Przedszkole nr 78, Przedszkole nr 82, English Studio, Klub Sportowy Polonia Poznań, Rada Osiedla Główna, Stowarzyszenie na Rzecz Społeczności Lokalnej „Razem na Głównej”, Wolontariat Młodzieżowy działający przy Bibliotece Sąsiedzkiej, Hufiec ZHP Poznań-Nowe Miasto im. Bolesława Chrobrego, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Poznaniu, Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury. Akcja jest elementem programu Centrum Inicjatyw Lokalnych dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.