DIY: parapetowe szklarnie

2024-05-24
16:00

fot. Ula Jocz

Dlaczego rośliny kwitną? Dlaczego zapylacze są ważne? Dlaczego warto uprawiać jedzenie na parapetach?

Zapraszamy na ogrodniczo-upcyklingowe warsztaty, w trakcie których stworzymy parapetowe szklarnie, z materiałów jakie znajdują się w każdym domu. Wysiejemy nasiona roślin jadalnych, idealnych na do uprawiania na parapetach i które przydadzą się do przygotowania zdrowych potraw na sezonie wiosennym. Porozmawiamy też o domowej kuchni i wymieniamy się przepisami.  W trakcie spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytania by zrozumieć wzajemne powiązania pomiędzy człowiekiem a naturą. Wspólnie stworzymy miejską łąkę w Ogrodzie Otwartym Nadolnik, która może stać się pożytkiem dla dzikich zapylacz.

Prosimy o zabranie ze sobą: kartoników po mleku (wymytych), butelki po napojach (małe), toreb/siatek do zabrania swoich szklarni do domu.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Garczarczyk — architektka krajobrazu, animatorka, pedagożka. Od kilku lat w ramach działalności Projektu Zieleniak organizuje warsztaty, wydarzenia dla dorosłych, dzieci i młodzieży dotyczących ogrodnictwa, wspólnej przestrzeni, działań lokalnych i proekologicznych. Bliska jest jej idea dzielenia się z innymi wiedzą i umiejętnościami także na zasadzie „zrób to sam”.

prowadzenie: Magdalena Garczarczyk
zapisy: maria@animatorzysmak.pl
tel. 789 311 619