Pracownia tańca

Fot. Ula Jocz

Warsztaty ruchowo-taneczne dla dzieci

Warsztaty ruchowo-taneczne dla dzieci, łączące różne metodyki, narzędzia, strategie i techniki pracy z zakresu sztuki ruchu i tańca. Zajęcia opierają się na nauce krótkich choreografii dopasowanych do wymagań uczestniczek i uczestników oraz improwizacjach ruchowych, które rozwijają świadomość ciała oraz pomagają zwiększyć pewność siebie. Elementy rytmiki pomagają dzieciom odkrywać zależności pomiędzy muzyką, a ruchem. Oprócz walorów rozwojowych takich jak wzmacnianie poprawnej postawy ciała czy rozwijanie poczucia rytmu, przede wszystkich skupimy się na zabawie i aktywnym spędzaniu czasu.

Warsztaty odbywają się w dwóch kameralnych grupach po 12 osób, aby w zależności od wieku odpowiednio dobrać metodę pracy oraz stworzyć bezpieczną, komfortową przestrzeń artystycznego wyrazu dla każdego dziecka. Pracownia tańca jest oddolną inicjatywą mieszkanek Głównej, kierowaną do najmłodszych odbiorców i odbiorczyń kultury. To okazja do twórczej zabawy, dzięki której uczestnicy i uczestniczki mogą rozwijać swoją kreatywność, odkrywać radość płynącą z ruchu oraz wyrażać siebie na swój indywidualny, oryginalny sposób. Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Pracownię prowadzi Natalia Stegienta — doświadczona pedagożka specjalna i instruktorka tańca, która w swojej pracy koncentruje się na tworzeniu bezpiecznej przestrzeni do swobodnego wyrażania się dzieci przez taniec.

termin warsztatów: poniedziałki
— grupa I — wiek 3-4 lata — godz. 18:15-19:00
— grupa II  — wiek 5-6 lat — godz. 19:15-20:00
prowadzenie: Natalia Stegienta
informacje i zapisy:  daniel@animatorzysmak.pl
tel. 789 311 619

Pracownia tańca realizowana jest w ramach projektu „Oddolne inicjatywy osiedlowe na Głównej” dofinansowanego z budżetu miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Główna.