Oddolne inicjatywy mieszkańców i mieszkanek

fot. Ula Jocz

Wy macie pomysł — my pomagamy go zrealizować!

Centrum Inicjatyw Lokalnych na Głównej powstało w 2019 roku. Od tego czasu zrealizowaliśmy wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami dzielnicy ponad 40 inicjatyw oddolnych — wydarzeń, akcji plenerowych, spotkań, warsztatów, koncertów, spacerów…

Inicjatywy oddolne
Czym są inicjatywy oddolne? To Wasze pomysły na zmianę, które doprowadzamy do realizacji. Każde działanie może odpowiadać na potrzeby sąsiedzkich wspólnot: od spotkań wokół określonej tematyki, przez akcje społeczno-artystyczne, edukacyjne i obywatelskie, po zaangażowanie społeczności w proces tworzenia nowych sąsiedzkich miejsc spotkań na mapie Głównej.

Jak zrealizować własną inicjatywę oddolną?
Macie pomysł i pytacie co dalej? Już tłumaczymy:
1) Najpierw zgłoście się do nas (wszystkie namiary znajdziecie w zakładce O NAS) i opowiedzcie, co chcecie zrobić dla Waszej okolicy.
2) Razem wypracujemy ostateczny kształt inicjatywy. Możecie liczyć na konsultacje ekspertów na wszystkich etapach rozwoju pomysłu. Podzielimy się z Wami naszą wiedzą, wesprzemy Was w zakresie merytorycznym, organizacyjnym, logistycznym i promocyjnym. Pomożemy dotrzeć do lokalnych partnerów i znaleźć specjalistów do współpracy — artystki, edukatorów, rzemieślniczki, ekspertów.
3) Gdy już wszystko uda nam się ustalić, spiszemy Wasz pomysł, doprecyzujemy kosztorys, harmonogram i… zaczniemy działać!
4) A na koniec przegadamy, co udało nam się wspólnie zrobić. Będziemy rozmawiać o tym, co w inicjatywie wyszło świetnie, a co chcielibyśmy poprawić w przyszłości.

Bierzcie fyrtel we własne ręce i razem zróbmy fajne rzeczy dla Głównej!

Regulamin realizacji inicjatyw oddolnych