Wakacje na Głównej

25/06/2022

fot. Ula Jocz

Wydarzenia na Fyrtlu w lipcu i sierpniu

Nastał błogi czas lenistwa! Uczniowie i uczennice udają się na wakacje, a pracujący wyczekują z niecierpliwością na przerwę urlopową! Jeśli jednak nie planujecie dalekich podróży, zapraszamy Was na fyrtel! I obiecujemy — będzie się działo!

W lipcu rozpoczynamy przygotowania do stworzenia nowej sąsiedzkiej, zielonej przestrzeni wspólnej. Powstanie Otwarty Ogród Nadolnik — miejsce uprawy roślin, relaksu i wypoczynku. Jeśli umiecie w rośliny (albo chcecie się tego nauczyć) zapraszamy na warsztaty projektowania ogrodu. Oprócz tego szereg warsztatów i spotkań, a także wernisaż wystawy prac Jagody Szymkowiak Tu mam oczy. Z natury rzeczy, zapraszamy również na warsztaty ekoprintingu, które poprowadzi Ula Ziober-Flieg z Zielonej Grupy.

Sierpień to czas, w którym akcje twórcze, warsztaty i spotkania prowadzić będą rezydenci i rezydentki Społecznego Centrum Kultury — Szkuty oraz Kolekttacz. Wspólnie z Maćkiem Kryńskim i Łukaszem Horbowem wyruszymy w wędrówkę po Głównej i okolicach w poszukiwaniu wspomnień dotyczących zrywania zakazanych owoców podczas niebezpiecznego procederu… szabru!

Paulina Giwer-Kowalewska i Aniela Kokosza również zabiorą nas na wyprawę — wgłąb siebie. Podczas warsztatów ruchu i tańca będziemy zgłębiać świadomość naszych ciał i trochę rozruszamy się na łonie natury. Wypatrujcie naszych działań na Głównej! Do zobaczenia!