Trwa nabór na rezydencję społeczno-artystyczną!

20/03/2024

fot. Ula Jocz

Halo, artystki i artyści! Halo, twórczynie i twórcy! Halo, animatorki i animatorzy! Ogłaszamy nabór projektów na rezydencję społeczno-artystyczną. Zgłaszane projekty powinny twórczo angażować mieszkańców i mieszkanki Głównej. Nabór trwa do 30 kwietnia.

W jaki sposób przeszłość dzielnicy wpływa na jej teraźniejszość? Kogo i czyje historie się pomija? Jak inaczej opowiedzieć historię dzielnicy? Po co dziś przyglądać się przeszłości i wracać do źródeł? Dlaczego i w jaki sposób współcześnie wracamy do tradycyjnych, chłopskich i wiejskich praktyk? To tylko niektóre pytania, które mogą stanowić punkt wyjścia do programu rezydencji. Szczególnie cenione będą projekty korzystające z narzędzi edukacji kulturowej, animacji kultury, sztuki społecznej, artistic research, badań w działaniu oraz nawiązujące do potrzeb i problemów mieszkańców i mieszkanek Głównej.

Organizacja wydarzeń rezydencji będzie możliwa w siedzibie Fyrtla Główna — Społecznego Centrum Kultury przy ul. Głównej 42. Wybrany projekt rezydencji będzie realizowany w lipcu lub sierpniu 2024 roku. Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury, jako organizator naboru, zapewnia wynagrodzenie dla rezydentów i rezydentek oraz budżet przeznaczony na produkcję wydarzeń. Jego maksymalna pula wynosi 10.000 zł. Aplikacje należy przesyłać do 30 kwietnia 2024 roku, do godz. 23.59 na adres mailowy: smak@animatorzysmak.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: „Rezydencje 2024”. 

Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń, dokumenty potrzebne do aplikacji, a także regulamin określający warunki naboru i rezydencji, można znaleźć na stronie internetowej: www.fyrtelglowna.pl/spoleczne-centrum-kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera