Śmieciom nie było końca

05/04/2022

fot. Ula Jocz

Razem sprzątamy Główną!

Nasze dzielnica tonie w śmieciach, ale gdy połączymy siły, jesteśmy w stanie temu zaradzić. Właśnie dlatego Partnerstwo dla Głównej postanowiło zorganizować sąsiedzką akcję sprzątania z okazji Światowego Dnia Ziemi. Po raz pierwszy sprzątaliśmy wspólnie w 2019 roku — to wtedy z rzeki Główienki wyłowiliśmy plastikowe butelki, z których powstała rzeźba bobra na Paradę Sobótkową. Bóbr zwyciężył w konkursie i stał się symbolem dzielnicy. Dzisiaj przypomina nam o tym, że kwestia czystego środowiska leży w naszych rękach.

Sprzątanie Głównej zostało zaplanowane na dwa dni. 22 kwietnia 2022 za porządkowanie dzielnicy zabiorą się najmłodsi — teren wokół boiska Nadolnik posprzątają przedszkolaki z Przedszkola Mała Biedronka, Przedszkola nr 82 oraz Przedszkola nr 78. Swoją akcję zakończą pogadanką na temat ekologii. Uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 45 uporządkują natomiast tereny przy Dworcu Poznań Wschód. Tego samego dnia wolontariusze i wolontariuszki ze szkoły Gaudium et Studium wyruszą także do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego, aby pomóc mieszkańcom i mieszkankom DPS w posprzątaniu ogrodu.

Każdego kto chciałby przyłączyć się do akcji sprzątania Głównej zapraszamy natomiast 23 kwietnia w sobotę o godzinie 10.00 do punktu zbiórki przy Głównej 42. To tam harcerze i harcerki z hufca ZHP Poznań Nowe Miasto im. Bolesława Chrobrego, wydadzą Wam worki i rękawiczki niezbędne do sprzątania (ale polecamy również zaopatrzyć się w swoje), a także pokierują na lokalizacje, które Rada Osiedla wyznaczyła do uporządkowania. Zachęcamy aby do udziału w akcji namówić także sąsiadów i sąsiadki!

 

Gdzie sprzątamy?
▼ teren przy dworcu Poznań Wschód
https://goo.gl/maps/RpDWcTRP4NBvXyMs8

▼ teren wokół stawku przy ul. Suchej
https://goo.gl/maps/boMSSyiHsdc2YK4U8

▼ teren zielony przy skrzyżowaniu Gdyńska/Gnieźnieńska
https://goo.gl/maps/KHpCFeHueSjWtfPq5

▼ teren zielony przy mostku – skrzyżowanie Skromna/Rzeczna
https://goo.gl/maps/LkzJt8JvMzeUKXvk6

Ponieważ sąsiedzkie porządki to także świetna okazja do integracji, po sobotniej akcji wszystkich sprzątających zapraszamy na wspólne ognisko! O miejscu spotkania poinformujemy Was podczas wydarzenia.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym:
jan.sukiennik@zhp.net.pl
zuzanna@animatorzysmak.pl