Rozśpiewana Główna

10/02/2024

fot. Ula Jocz

Chór seniorek i seniorów zaprasza na otwartą próbę połączoną z warsztatem pisania piosenek. Wydarzenie odbędzie się 19 lutego o godz. 16.00.

Cotygodniowe warsztaty chóralne dla seniorów i seniorek są częścią programu Pracowni muzycznej. Pracownia prowadzona jest przez Joannę Sykulską — uznaną kompozytorkę i dyrygentkę, kierowniczkę artystyczną wielokrotnie nagradzanego Chóru Pogłosy. W ramach zajęć uczestnicy i uczestniczki biorą na warsztat przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z dawnych lat.

Zajęcia przewidziane na 19 lutego przyjmą otwartą formę. Oznacza to, że każda osoba, która lubi śpiewać i chciałaby wspólnie pomuzykować, ma szansę dołączyć do chóru — przyjść tylko na jedne zajęcia albo zostać na dłużej i brać udział w cyklicznych próbach Pracowni muzycznej. Podczas spotkania, które odbędzie się 19 lutego, seniorki i seniorzy będą mieli wyjątkową okazję napisać własny utwór kabaretowy:

Poszukamy w swojej pamięci piosenek kabaretowych, które lubimy i znamy. Postaramy się też stworzyć swoją piosenkę, może uda nam się napisać zupełnie nowy tekst, a może zainspiruje nas do tworzenia tekst istniejącej piosenki. Sprawdzimy też, czy te oczy naprawdę mogą kłamać — opowiada Joanna Sykulska, która poprowadzi zajęcia.

Tydzień później, czyli 26 lutego, Pracownię muzyczną odwiedzi muzyk Michał Ruksza, znany z występów scenicznych z Zenonem Laskowikiem, który razem z Joanną Sykulską poprowadzi warsztaty piosenki kabaretowej. Na zajęcia można się zapisać, dzwoniąc pod numer 789 311 619 lub kontaktując się mailowo, pisząc na adres zuzanna@animatorzysmak.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera