Rezydencje społeczno-artystyczne 2023 – „Przesilenie: antologia zmiany”

12/05/2023

wyniki naboru

Projekt ZAMIESZ(K)ANIE Oli Polerowicz został wybrany do realizacji w ramach rezydencji społeczno-artystycznych, których tegoroczny idiom to Przesilenie: antologia zmiany.

Ola jest kuratorką, pracownicą kultury, artystką i aktywistką. Chętnie angażuje się w działania wspólnotowe, które dążą do zmiany na rzecz równości i sprawiedliwości społecznej.
Nasza rezydentka skończyła kuratorstwo i teorie sztuki, rzeźbę i działania przestrzenne oraz architekturę wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie pracuje w dziale fotografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, gdzie zajmuje się tworzeniem wystaw, festiwali oraz łączeniem środowiska fotograficznego w regionie. Współtworzyła mniej lub bardziej tymczasowe kolektywy artystyczne, feministyczne czy ekologiczno-klimatyczne. Mówi, że lubi kule, najbardziej ziemską.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Uczestniczkom naboru za przesłane projekty. Ze względu na wysoką wartość społeczno-artystyczną pozostałych zgłoszeń, rekomendujemy – uwzględniając zasoby organizacyjne, infrastrukturalne i finansowe – realizację wybranych działań w przyszłości.