Nie ma nudy w wakacje!

19/06/2024

fot. Szymon Kawecki

„2024: Odyseja Główna” to druga edycja letniego programu adresowanego do młodych osób. Od lipca do sierpnia na główieńskich podwórkach i boiskach będą odbywać się zajęcia i warsztaty, a hasłem spajającym wszystkie wydarzenia jest idiom „Nowe uniwersum”.

„Nowe uniwersum” nawiązuje do 100. rocznicy ogłoszenia przez Edwina Hubble’a istnienia innych niż Droga Mleczna galaktyk. Odkrycia naukowca dotyczące rozszerzania się wszechświata są dla nas metaforą nowych możliwości, nowych relacji oraz nowych perspektyw. Innymi słowy — nowego uniwersum, w które wkroczymy z uczestnikami i uczestniczkami wydarzeń.

W ramach zajęć poznamy inne światy dzielnicy Główna — przede wszystkim dźwiękowe i roślinne. Stworzymy zielnik, pocztówkę dźwiękową oraz etiudę filmową. Nauczymy się gotować w czasie warsztatów kulinarnych oraz wzmocnimy nasze umiejętności techniczne i popracujemy nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów podczas warsztatów konstruktorskich. Szczegółowy harmonogram wydarzeń ogłosimy wkrótce — znajdziecie go w kalendarium na lipiec i sierpień.

Zadanie „2024: Odyseja Główna — wakacyjny program dla dzieci i młodzieży” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.