Biblioteka Sąsiedzka na Biennale Sztuki dla Dziecka

05/05/2023

spotkania czytelnicze z animacjami dla dzieci

Biblioteka Sąsiedzka na Biennale to cykl trzech spotkań czytelniczych i artystycznych dla dzieci odwołujących się do ścieżki programowej 24. Biennale Sztuki dla Dziecka, poświęconego PRZYSZŁOŚCI. Animatorki i animatorzy Fyrtel Główna zapraszają na czytania książek poruszających tematy relacji technologii z naturą, przybliżających problemy dzikich mieszkańców lasów oraz opowiadających historię o przyjaźni, wspólnocie i otwartości. Wszystkie spotkania odbywają się w Otwartym Ogrodzie Nadolnik. W razie niepogody spotykamy się w przestrzeniach Fyrtel Główna.

12 maja godz. 17:00

Każdego dnia duże maszyny wyruszają do pracy na budowie. Dźwigają, kopią, walcują.
Pewnego razu Koparka zauważa na gruzowisku roślinkę. Wydarzenia, które pociągnie za sobą to odkrycie, odmienią nie tylko Koparkę, ale i całe miasto. Zapraszamy najmłodszych (3-6 lat) na poznanie fascynującego świata dźwięków maszyn i przyrody. W jego odkrywaniu naszą przewodniczką będzie książka „Koparka i kwiat” Josepha Kueflera.

miejsce: Otwarty Ogród Nadolnik, ul. Mariacka 15
prowadzenie: Sebastian Dembski
informacje i zapisy: sebastian@animatorzysmak.pl
tel. 789 311 619

19 i 26 maja godz. 17:00

Dwa spotkania czytelnicze połączone z animacjami z książką „Tarmosia” Tomasz Samojlika dla dzieci wieku 4-7 lat. Jest to opowieść pełna humoru i zdumiewających ciekawostek z życia borsuczej rodziny. Poznamy fascynujący świat dzikich zwierząt zamieszkujących puszczę i ich wyzwania związane z nowymi przybyszami.

miejsce: Otwarty Ogród Nadolnik, ul. Mariacka 15
prowadzenie: Maria Lehmann
informacje i zapisy: maria@animatorzysmak.pl
tel. 789 311 619