Aktywna Główna

09/03/2023

Rusza sezon na inicjatywy oddolne!

Często podkreślamy, że do Fyrtla Główna można przyjść ze swoim pomysłem, a my podpowiemy jak go zrealizować i jeszcze pomożemy na to znaleźć pieniądze. Nadszedł ten moment w roku gdy przybywamy z konkretem i zapraszamy Was na dwa spotkania poświęcone inicjatywom oddolnym:

Aktywna Główna cz. 1 — spotkanie informacyjne dotyczące inicjatyw oddolnych
9 marca, g. 17:30 (online)

Aktywna Główna cz. 2 — warsztaty projektowania inicjatyw oddolnych
14 marca, g. 17:30 (Główna 42, poddasze)

Dlaczego warto wziąć udział w obu tych spotkaniach?

Bo od podstaw można dowiedzieć się jak zrealizować własne sąsiedzkie działanie. W ten sposób powstały m.in. Biblioteka Sąsiedzka, regularne planszówkowe spotkania i sławne w całej dzielnicy rozgrywki siatkówkowe.

Na pierwszym spotkaniu online przedstawimy Wam w skrócie działalność Fyrtla, opowiemy o programie Centrum Inicjatyw Lokalnych, z którego finansujemy inicjatywy, a także pokażemy Wam pomysły, które mieszkanki i mieszkańcy Głównej zrealizowali w ubiegłych latach. Potem przejdziemy do dyskusji o pomysłach. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych planów na działania!

Drugie spotkanie, które odbędzie się na żywo w naszej siedzibie, ma charakter warsztatowy — zgłębimy wówczas proces projektowania. Zapoznamy Was z elementami logiki projektowej, wytłumaczymy wszelkie formalności, pod naszym okiem zaplanujecie harmonogram, kosztorys i działania promocyjne, które są składowymi Waszego pomysłu. Oczywiście najpierw się między sobą odrobinę poznamy i zsieciujemy, bo często okazuje się, że kilka osób wpada na podobny pomysł – a wtedy najlepiej połączyć siły i działać z podwójną mocą!

Warsztaty poprowadzą dla Was animatorki, które znacie z Fyrtla Główna — Zuza Głowacka i Maria Lehmann. Jeśli chcecie zapisać się na spotkania, ślijcie maile na adres Zuzy: zuzanna@animatorzysmak.pl

Regulamin inicjatyw znajdziecie tutaj

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.