Pracownia Aktywności Lokalnej

2023-03-25
10:00

Fot. Ula Jocz

Zjazd III — projektowanie przestrzeni

Pracownia Aktywności Lokalnej to intensywny kurs miejskiego aktywizmu skierowany do działaczek, liderów, społeczniczek i wszystkich osób pragnących więcej zieleni w swoim otoczeniu. I edycja programu to działania na 3 poznańskich osiedlach: Głównej, Wildzie i Dębcu. Zapraszamy Was do udziału w warsztatach z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w wymiarze lokalnym prowadzonych przez ekspertów, naukowczynie i praktyków związanych z ekologią miejską

Trzeci zjazd to pigułka wiedzy z zakresu projektowania przestrzeni. Porozmawiamy o miastach przyszłości, współczesnej architekturze, społecznej odpowiedzialności biznesu i gospodarce obiegu zamkniętego. Przyjrzymy się poznańskim ogrodom społecznym i działkowym — w tym celu wyruszymy na spacer badawczy po Dębcu. Podszkolimy się również z permakultury i wykorzystywania naturalnych zasobów. Weekend zakończymy gotowi do pracy nad zielonymi sąsiedzkimi przestrzeniami.

Uwaga! Zjazd III odbywa się w siedzibie Stowarzyszenia Zielona Grupa (ul. Bukowa 2a — Dębiec).

więcej informacji: Kolektyw Aktywne Miasto
nabór do Pracowni: formularz

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele — Fundusz Regionalny. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury, a partnerami Stowarzyszenie Zielona Grupa (Dębiec) i Stowarzyszenie Schron Kultury Europa (Wilda).