Pracownia Aktywności Lokalnej

2023-03-12
10:00

Fot. Ula Jocz

Zjazd II — zieleń miejska

Pracownia Aktywności Lokalnej to intensywny kurs miejskiego aktywizmu skierowany do działaczek, liderów, społeczniczek i wszystkich osób pragnących więcej zieleni w swoim otoczeniu. I edycja programu to działania na 3 poznańskich osiedlach: Głównej, Wildzie i Dębcu. Zapraszamy Was do udziału w warsztatach z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w wymiarze lokalnym prowadzonych przez ekspertów, naukowczynie i praktyków związanych z ekologią miejską

Podczas drugiego zjazdu zajmiemy się tematem miejskiej zieleni. Dowiemy się, na czym polega fenomen miasta klinowego, weźmiemy pod lupę miejskie inwestycje, porozmawiamy o bioróżnorodności, zrobimy przegląd miejskich parków, lasów, skwerów zieleni i ogrodów. Następnie wyruszymy na spacer po Wildzie by poznać jej zielone zakątki. Weekend podsumujemy warsztatem zielonej partyzantki.

Uwaga! Zjazd II odbywa się w siedzibie Stowarzyszenia Schron Kultury Europa (ul. Rolna 24 — Wilda).

więcej informacji: Kolektyw Aktywne Miasto
nabór do Pracowni: formularz

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele — Fundusz Regionalny. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury, a partnerami Stowarzyszenie Zielona Grupa (Dębiec) i Stowarzyszenie Schron Kultury Europa (Wilda).