Planszówkowy fyrtel

2023-09-30
14:00

Fot. Ula Jocz

LARP — rozgrywka

LARP (ang. live action role-playing) — rodzaj gry w odgrywanie ról, podczas której uczestnicy fizycznie odgrywają scenariusze, zazwyczaj posługując się kostiumami oraz rekwizytami.  LARP to rozgrywka na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru.

Drugie spotkanie to larpowa rozgrywka. Podczas gry poznamy reguły rządzące średniowiecznym społeczeństwem stanowym. Poprzez aktywne działanie, dowiemy się jakimi zasadami kieruje się rycerstwo, co jest ważne dla duchowieństwa, a także poznamy codzienność chłopstwa i mieszczaństwa. Rozgrywka zobrazuje, w jaki sposób emocje — zazdrość, zawiść, gniew — wpływają na życie pojedynczych osób, ale także całych grup społecznych.

Tematem przewodnim naszej gry będzie średniowieczna uczta na zamku. Para królewska zaprosiła ważnych, wysoko urodzonych gości, aby świętować rozpoczęcie wiosny. Zaproszeni goście nie mogli przegapić takiej okazji — wszyscy przybyli w odświętnych strojach. Co wydarzy się podczas uroczystej królewskiej ceremonii? Przyjdźcie na rozgrywkę i dowiedzcie się, jak zakończy się ta historia.

prowadzenie: Maciej Popielarski, Zosia Szałacińska
zapisy: maciej@animatorzysmak.pl
tel. 789 311 619

Planszówkowy fyrtel realizowany jest w ramach projektu „Oddolne inicjatywy osiedlowe na Głównej” dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.